TİRYAKİOĞLU, 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI


Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, düşünce ve ifade özgürlüğünün temel taşını oluşturan basının, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu kaydetti.

GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramının 109. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Tiryakioğlu, yayımladığı kutlama mesajında, başta Gaziantep’te görevlerini sürdüren basın çalışanları olmak üzere, tüm yerel ve ulusal medya çalışanlarının 24 Temmuz basın bayramını kutladığını bildirdi.

Milletin müşterek sesi ve vicdanını temsil eden basının, toplumda önemli bir görev ve sorumluluk üstlendiğini kaydeden Tiryakioğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi.

“ Dünyanın en meşakkatli mesleklerinden birini ifa eden basın mensupları, vatandaşlarımızı meslek ahlak kuralları ve yayıncılık ilkeleri çerçevesinde, doğru ve tarafsız bir biçimde bilgilendirmek için önemli bir görev üstlenmekte. Mesai mefhumu gözetmeksizin, gerektiğinde canları pahasına vazifelerinden imtina etmeyen vatan ve millet uğruna çalışan basın mensuplarımızın, sansürsüz ve özgür bir biçimde mesleklerini icra etmeleri demokrasimiz adına büyük önem taşımakta. Bu bağlamda vatanın selameti, milletin birliği ve istikbali uğruna basın çalışanlarımız 15 Temmuz darbe girişimi sırasında tarihi bir sınavı başarıyla vermiştir. O meşum gecede sağduyu ile milli iradenin yanında yer alan basın çalışanlarını gönülden kutluyorum. Bu vesileyle meslek hayatları boyunca yaşadıkları tüm zorluklara rağmen yılmadan, yorulmadan halkın sesi, kulağı ve vicdanı olan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın bayramını kutluyor, görevleri başında şehit olan basın mensuplarımızı ise rahmetle anıyorum.”